Klub v Rabasovce otevřel své brány rodičům dětí, které do klubu chodí. Bylo plno. Četlo se – jak jinak Zpívalo i povídalo. A vy se můžete podívat na pár fotek a přečíst si krátké povídaní z pera naší regionální koordinátorky Hanky.

 

Malá útulná místnost čtenářského klubu v ZŠ Rabasova 15. 10. 2012 doslova „praskala ve švech“. Na návštěvu přišli kamarádi dětí ze školní družiny, několik rodičů, prarodičů i učitelů školy. Návštěvníci mohli prožít spolu s dětmi klubové setkání podobné těm, které každý týden připravují pro děti – členy čtenářského klubu vedoucí klubu Pavla Alscherová a knihovnice Miloslava Najmanová. Kromě her se slovy a písmeny, zpívání s kytarou a hraní na rytmické hudební nástroje byla pro děti i návštěvníky připravena čtenářská lekce z knihy Aleny Ježkové Prahou kráčí lev. Čtenářské aktivity si tak mohli vyzkoušet nejen členové čtenářského klubu ale i návštěvníci.

 

Největší ruch nastal ve chvíli, kdy děti z čtenářského klubu pozvaly své kamarády ze školní družiny k prohlížení klubové knihovničky. Vytvořily se větší či menší skupinky, ve kterých děti předčítaly svým kamarádům z klubových knížek či si společně prohlížely knižní ilustrace. Den otevřeného klubu si užili nejen návštěvníci, ale i členové klubu, kteří se rádi pochlubili „svým“ klubem a „svými“ knížkami.