Sešli jsme se ve vyzdobené třídě připravené pro větší počet dětí než obvykle. Povídání s dětmi o vánočních zvycích, o výzdobě, o tom, jak to prožívají doma, bylo proloženo zpíváním koled. Společné zpívání bylo doplněno i dvojhlasem paní Haliny a Jany a jejich předčítáním vánočních zvyků z jiných zemí.

 

Po chvilce s občerstvením, na kterém se podíleli všichni, se děti daly pod vedením obou učitelek do tvorby svícnů. Bylo jim nabídnuto jablko s připravenou svíčkou, špejle a množství materiálu na zdobení. Děti se rády daly do tvoření, dostalo se jim potřebné pomoci od všech přítomných i od sebe navzájem. Některým ještě chyběl čas, ale bylo třeba končit před rozdáváním dárků.

 

Dvojice děvčat – „Ježíšků“ potom postupně rozdala dárky. Ty si děti později společně – podle návodu paní učitelek – rozbalily. Děti měly čas se s knížkami seznámit, prolistovat a představit je ostatním. Vyjadřovaly potěšení, knižní dárky se „trefily“ do jejich čtenářského vkusu. Několik dětí se i začetlo, jedna z dívek čtení věnovala čas i při společném fotografování.

 

Při společném úklidu se několik dětí dožadovalo běžného půjčení další knížky. „Pro tentokrát už knihu máte – tu si přečtěte, můžete sami i s rodiči, s babičkou.Tu nám příště představíte.“

 

Celé setkání dokumentovala paní Dana. Fotky budou vystaveny na webu školy a my se těšíme, že nám jich pár také pošle. 

 

Zúčastnila se a zaznamenala paní Marie Vrzáčková, regionální koordinátorka