Manažerky sázavských klubů využily možnosti zpestřit program klubu přizváním nějaké zajímavé osobnosti, kterou je možné spojit se čtením, knížkami, literaturou apod. Říjnové klubové setkání se konalo v běžných prostorech klubu v hudebně. Účast byla hojná, cca 20 dětí (včetně sourozenců pravidelných členů klubu – třeba si vychováváme další zájemce o členství) a rodiče, tedy hlavně matky a (zřejmě starší sestry) a babičky (cca 16 lidí). Přišla se podívat i paní ředitelka. Bylo připraveno občerstvení – sušenky, džusíky pro děti.

 

Vedle hlavního hosta – paní Dubničové z Českého rozhlasu, tam byl ještě manžel paní učitelky Štědrové a jejich známá, kteří se postarali o hudební úvod. Paní učitelky Štědrová a Brošová totiž působí ve skupině Sekundičky a fakt pěkně zpívají (prý zpívali i pro “Celé Česko čte dětem”, což bychom v projektu měli nějak využít J).

 

Paní redaktorka Dubničová pohovořila o svých oblíbených dětských knížkách, které i nechala kolovat a z jedné z nich (Cikánské pohádky) přečetla jednu pohádku.

 

Děti společnými silami přečetly pohádku o Popelce (10 čtoucích dětí dostalo list papíru s pár větami, z druhé strany byl obrázek, který, když předčítaly, byl otočený do publika, takže předčítání bylo doplněno i obrazem J. Děti to evidentně bavilo.

 

Původně plánované povídání o rozhlasové práci paní Dubničová nakonec zkrátila, protože pro některé děti bylo přeci jen příliš tématicky náročné a poněkud statické. Naopak poznávání fotografií různých osobností (Karel Gott, Václav Klaus atd.), nabralo na akčnosti. Dítě , které jich poznalo nejvíc, dostalo rozhlasového plyšového psa. I ostatní účastníci odpoledního klubu odcházeli s drobnými dárky: dostaly rozhlasové pexeso, záložku a balonek. Na závěr děti zazpívaly klubovou “hymnu” o třech malých citronkách. Krátce zaznamenala naše kolegyně Jana Hořovská.