Předposlední klubové setkání 13. 6. 2013 jsme s Hříbaty v Hlavečníku prožili vcelku netradičně. Měli jsme návštěvu. Děti sice pod pojmem návštěva umanutě trvaly na představě klauna, ale nakonec připustily i jinou možnost.

 

Protože je čas téměř letní, a to znamená výlety a cestování, vydali jsme se na cestu alespoň prstem po mapě. Dojeli, doletěli, dopluli jsme do Irska. Něco jsme se o této zemi dozvěděli z vyprávění a krátkého filmu a své dojmy jsme se pokusili zachytit slovy i obrazem. Pak přišla naše návštěva, Lucka Hlaváčková. Lucie je nejen paní učitelkou, ale i tanečnicí irských tanců v pardubické skupině Ryengle, kromě toho, že je také hráčkou na baskytaru. Děti se s Luckou seznámily a pokusily se jí reprodukovat své názory na Irsko.

 

Pak od ní na oplátku uslyšely báseň z jedné irské pohádky a musely podle ní hádat, kde se asi odehrává a kdo v ní vystupuje. I díky již nabytým znalostem o Irsku, to zvládly skvěle.

 

Protože irské pohádky nejsou příliš pro malé děti, nabídla Lucka dětem knížky, které měla ráda, když byla malá. Se zájmem si je prohlédly a nakonec se rozhodly pro Dášeňku Karla Čapka.

 

Několik kapitol poslouchaly velmi soustředěně, to nás potěšilo, protože tím pádem byla návštěva Lucky převážně čtenářská. Na závěr Lucka obula stepařské boty a zatančila nám irský tanec a po krátké pauze na přezutí do měkkých botiček pak ještě jeden. Tance měly takový úspěch, že jsme po jejich skončení hledali bačkory, které doslova létaly vzduchem z nohou dětí, které neváhaly irské tance také vyzkoušet.