V loňském roce jsme se klubových dětí ústy vedoucích jejich klubu zeptali, proč do čtenářského klubu děti chodí. Napsali i toto:

 

Mikošková Veronika:
“Byla jsem ráda, jak jsme si četli, povídali. Ještě se mi líbilo, jak jsme hráli tichou poštu. Nejvíc se mi líbí knížka Kuky se vrací.”

 

Rostašová Klaudie:
“Do čtenářského klubu chodím kvůli tomu, že mi to prospívá a čtu pak lépe, než kdybych se do klubu nepřihlásila. Jinak je v klubu legrace, líbí se mi knihy, také hry, které tady hrajeme.”

 

Rostašová Karolína:
“Do klubu chodím proto, protože se mi líbí knížky a protože ráda čtu.“ Sekerová Renáta: „Chodím ráda do klubu proto, že si chci něco zajímavého přečíst a něco se dozvědět. Naše paní učitelka nám říká, co se třeba děje. Chci potkat nové kamarády.”

 

Topičová Markéta:
“Protože ráda čtu, líbí se mi tady, jsou tady hezké knížky. Líbí se mi, jak čteme a povídáme si o knížkách. Líbí se mi místnost, kde je klub. Mám tu hodně kamarádů.”

 

Topičová Eliška:
“Protože ráda čtu a jsem s paní učitelkou a paní knihovnicí a kamarády. Čteme zajímavé knihy, píšeme do deníčku a mlsáme.”

 

Urbánková Marianna:
“Do klubu chodím, protože jsem chtěla vyzkoušet, jaké to tady bude. Už vím, že je to tady fajn, moc se mi tady líbí, ráda tady chodím. Jsou tady pěkné knížky, přečetla jsem už hodně knih. Jsem ráda, že si tady čteme, hrajeme si, vykládáme si, je to tady moc pěkné. Líbí se mi tu.”

 

Sarková Aneta: 
“Moc se mi tady líbí a jsou tam krásné knížky.”

 

Mudroch Vladimir:

“Protože se mi tady líbí, hezké je, jak tady čteme, jak si povídáme, co jsme dělali o víkendu.”

 

Těšíme se, co se dozvíme letos, až se zase zeptáme, a jak budou klub vnímat nové děti. Přejeme hezké chvilky při čtení.