Znovu jsme chtěli přiblížit náš zajímavý čtenářský klub neklubovým dětem. Proto jsme na listopad připravili den otevřeného klubu. Děti ze čtenářského klubu vyrobily plakát, na kterém nabídly svým kamarádům ukázku činnosti v klubu, nové knížky a zajímavého hosta. Co se slíbilo, bylo do puntíku splněno.

 

V pátek, 29. listopadu, jsme čtvrt hodiny před polednem mezi sebe přivítali ostatní spolužáky a kamarády. Nejdříve jsme děti seznámili s naším čtenářským klubem a ukázali jim nové knížky. Potom již nastal čas přivítat hosta. Tím byla loutkoherečka Romana Hlubučková. Přišla mezi nás s pohádkou Čert a Káča.

 

Příběh čerta a Káči děti zaujal, hlavně proto že se mohly do hry samy zapojit. Po pohádce paní Hlubučková ukázala dětem, z čeho jsou loutky vyrobeny a jak si takovou loutku mohou vyrobit samy. Potom se role obrátily a děti hrály samy příběh čerta a Káči. Byly velmi iniciativní a rády se do role herců zapojily. Takže se hrálo, zpívalo a tancovalo.

 

Děkujeme všem dětem za hojnou návštěvu a paní Hlubučkové za profesionální vystoupení s loutkami a práci s dětmi. Byl to velmi příjemně strávený čas ve čtenářském klubu. Tak zase někdy, na dalším dnu otevřených dveří, na shledanou.

 

Martina Drtinová,
koordinátorka ČK