Knižní rozcestník pro mladé čtenáře:

 

Ahoj, vítej na našem webu!

Chceš si něco přečíst, a nevíš co? Jsi tady správně. Pomůžeme Ti vybrat knížku, která by Tě bavila.

Najdeš ji ve školním čtenářském klubu nebo ve veřejné knihovně.  Můžeš se také poradit s rodiči nebo paní učitelkou ve škole, řeknou Ti, kde knihu hledat.  A nebo mi napiš a něco spolu vymyslíme.

 

Naďa

 

Knižní rozcestník pro rodiče:

 

Milí rodiče, prarodiče a vy všichni, kteří hledáte vhodnou knihu k předčítání, doufám, že Vám při výběru knihy pro Vaše dítě naše stránky pomohou. Najdete zde stručné obsahy knih, které by se Vám i Vašim dětem mohly hodit.

 

Za ideální můžeme považovat knihu, kterou si děti vyberou samy, ať už je určena pro jakoukoli věkovou kategorii. Vhodné je vyslovit svůj názor na knihu, ale předem dítě neodrazovat, své obavy o vhodnosti můžeme uzavřít třeba větou: „Zkusíme si přečíst kousek, a když nás to nebude bavit, budeme číst něco jiného.“

 

Pokud chcete – nebo jste nuceni –  s něčím přijít sami, vybírejte takové knížky, které budou bavit nejen Vaše dítě, ale i Vás samotné. Stejně jako filmoví producenti objevili užitečnost rodinných filmů, podobný trend najdete i v literatuře. Takové knihy pak obsahují roviny, které dítě nepochopí, ale nevadí mu to, Vás pak zaručeně pobaví. A společná radost udělá z Vaší rodičovské povinnosti zábavu a zpětně podpoří Vaše děti v hledání radosti ve čtení samotném.

 

Ráda Vám zodpovím jakékoliv Vaše dotazy.

 

Tereza