Milí rodiče, prarodiče a vy všichni, kteří hledáte vhodnou knihu k předčítání, doufám, že Vám při výběru knihy pro Vaše dítě naše stránky pomohou. Najdete zde stručné obsahy knih, které by se Vám i Vašim dětem mohly hodit.

Za ideální můžeme považovat knihu, kterou si děti vyberou sami, ať už je určena pro jakoukoli věkovou kategorii. Vhodné je vyslovit svůj názor na knihu, ale předem dítě neodrazovat, své obavy o vhodnosti můžeme uzavřít třeba větou: „Zkusíme si přečíst kousek, a když nás to nebude bavit, tak budeme číst něco jiného.“

Pokud chcete – nebo jste nuceni –  s něčím přijít sami, vybírejte takové knížky, které budou bavit nejen vaše dítě, ale i vás samotné. Stejně jako filmoví producenti objevili užitečnost rodinných filmů, tak podobný trend najdete v literatuře. Takové knihy pak obsahují roviny, které dítě nepochopí, ale nevadí mu to, vás pak zaručeně pobaví. A společná radost udělá z vaší rodičovské povinnosti zábavu a zpětně podpoří vaše děti v hledání radosti ve čtení samotném.

 

Ráda Vám zodpovím jakékoliv Vaše dotazy

Tereza